Wiosną tego roku Grupa Allegro przekazała 10 laptopów dla dzieci z Ukrainy.
14711182_1044200542364117_426872267020369718_o

Klucza do wytypowania dzieci nie musieliśmy szukać, jest on niezmienny – pomagamy tym, których ojcowie walczą albo walczyli na wojnie na wschodzie Ukrainy.

W wytypowaniu odpowiednich dzieci pomogli znajomi wolontariusze. My określiliśmy dolną granicę wieku – 13 lat.( Laptop powinien być narzędziem pomagającym w nauce, w rozwijaniu zainteresowań, a nie zabawką). Wolontariusze przekazali nam informacje o ojcach. Sporządziliśmy listę osób – imię i nazwisko, datę urodzenia, adres, informacja o ojcu, imię i nazwisko wolontariusza.

Pięciu ojców zginęło na wojnie (lub w szpitalu w wyniku odniesionych ran), o jednym rodzina nie ma żadnych wiadomości od 20 stycznia 2015 roku (bronił lotniska w Doniecku), trzej ojcowie żyją, ale są po bardzo ciężkich i skomplikowanych operacjach – rany palne, urazy mózgowo-czaszkowe. Jednego laptopa przekazaliśmy młodemu wojskowemu, który w Poznaniu leczył urazy otrzymane na polu bitwy.

We wrześniu mogliśmy zdać sprawozdanie grupie Allegro o przekazaniu wszystkich laptopów osobom wytypowanym. Sprawozdanie z załączonymi zdjęciami jest bardzo ważnym elementem, ponieważ darczyńca-sponsor wie, że dary trafiły w odpowiednie ręce.

Mówiąc o przekazaniu przez firmę Allegro 10 laptopów, chcielibyśmy również poinformować, że w tej akcji jeden komputer stacjonarny wraz z monitorem i całym niezbędnym oprzyrządowaniem otrzymały także dwie siostry z Chmielnickiego, których ojciec zginął w 2015 r. Komputer został zakupiony przez Igora Chraniuka z Poznania. Na początku roku Anna i Igor Chraniukowie ufundowali cztery komputery stacjonarne, które otrzymali studenci ze Lwowa. Stacjonarny komputer ufundowany przez firmę komputerową z Gniezna TIP.PL w osobie Huberta Klimczaka otrzymał na początku roku 14-letni Marko, najstarszy spośród dzieci, które gościliśmy w Poznaniu.