Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia św. Mikołaj ma ogromnie dużo pracy.

Szczególnie dzieci czekają z niecierpliwością na tego niezwykłego gościa. W Poznaniu postanowiliśmy trochę wspomóc św. Mikołajowi, który musiał odbyć daleką drogę do naszych zaprzyjaźnionych dzieci w Ukrainie. Gdyby jeszcze wszystkie dzieci mieszkały blisko granicy z Polską – nie byłby to tak duży problem. Poprosiliśmy Świętego Mikołaja, aby zawitał do Lwowa, gdzie mieszkają Weronika Rodycz (9 lat), Ola Kłym (9), Oleksandra Gawryluk (6); do Lubomla – do siostrzyczek Wiktorii (9) i Darii (6) Fedczyszyn; do Łucka do trojga rodzeństwa Sofijki (6), Maksyma (8) i Dmytra (14) Huliuk; następnie do Marka Marunczaka (15) niedaleko Lwowa, do Chmielnickiego do Kati (8) i Ani (4) Kuszniruk i najdalej ma Mikołaj do Sofijki (6) i Włada (8) Karaczewskich, którzy mieszkają nad Morzem Czarnym w Mikołajowie, dokąd zmuszeni byli przeprowadzić się z Krymu. Te dzieci w różnych okresach były w Poznaniu ze swoimi mamusiami. Ich ojcowie zginęli na wojnie, która nadal trwa na wschodzie Ukrainy. Pojechał też św. Mikołaj do Kamili (9) i Darii (4) Woroniuk, które mieszkają w rejonie złoczowskim. Ich tata jest teraz na wojnie. Wszyscy mamy nadzieję, że wróci zdrów do swoich córeczek. Mama dziewczynek – Ola jest wspaniałą, bardzo energiczną wolontariuszką. Dziewczynki nie były jeszcze w Poznaniu. Wiele kilometrów musi pokonać nasz Mikołaj, aby zawitać do najmłodszego naszego dziecka – Gliba – 1,5 rocznego synka młodego oficera, którego poznaliśmy podczas jego rehabilitacji w Poznaniu.

2016 Mykolaja

Do pomocy bardzo aktywnie włączyli się uczniowie klasy I A Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Baranowie k/Poznania. Wraz z wychowawczynią, panią Ewą Wojciechowską, dzieci przygotowały świąteczne paczki z prezentami dla konkretnych dzieci z Ukrainy. Napisały też listy z życzeniami. Być może jest to początek nowych przyjaźni… Dziękujemy bardzo panu Witoldowi Horowskiemu – Konsulowi Honorowemu Ukrainy w Poznaniu za posianie kolejnego ziarenka dobroci.

Dziękujemy K.Ch. i jej przyjaciołom za słodycze, zabawki, puzzle i inne niespodzianki, ofiarodawcom (Joanna Janas, Joanna Dzios, Oleh Sereda, Andrii Gladii, Sylwia Misiewicz) za wsparcie finansowe, firmie UDH – United Distribution Holding Sp. z o.o. SKA za sfinansowanie opłat poczty kurierskiej, a także wielkie podziękowanie składamy pani Monice Ziobro i firmie kurierskiej MEEST POLSKA z siedzibą w Dębicy za bardzo operatywne przekazanie paczek św. Mikołajowi w Ukrainie. Już wiemy, że Mikołaj zdąży na czas do każdego dziecka.